KataloogMercedes-BenzCLA
Sedaan

Mercedes-Benz CLA

200

Sõiduulatus
542km
WLTP
Võimsus
165kW
Tagavedu
Laadimine
100kW
11 kW AC
Aku
58
kWh kasutatavat mahtu

Ülevaade

Mercedes-Benz CLA on elektriline sedaan. Eestis on valikus 4 versiooni, hinnaga alates 51 956 €. WLTP sõiduulatus on 542–792 km. Kasutatav akumaht on 58–85 kWh. Alalisvoolu kiirlaadimisvõimsus on kuni 320 kW ja vahelduvvoolu laadimisvõimsus kuni 11 kW. Võimsus on 165–260 kW. Veoskeemid: nelikvedu, tagavedu. Istekohti on 5, pagasiruumi maht kuni 506 l. Kõigil versioonidel on soojuspump. WLTP energiakulu on 12,5–12,9 kWh/100 km. Autole kehtib 2-aastane ja akule 8-aastane garantii.

Kõik tehnilised andmed
Sõiduulatus ja aku
Sõiduulatus542 km (WLTP)
Kasutatav akumaht58 kWh
Energiakulu12,5 kWh/100 km
LaadimispesaCCS2
Laadimine
DC-kiirlaadimine100 kW
AC-laadimine11 kW
SoojuspumpJah
Jõudlus
Võimsus165 kW
0–100 km/h7,5 s
Tippkiirus210 km/h
VeduTagavedu
Praktilisus
Istekohad5
KeretüüpSedaan
Pikkus4843 mm
Pagasiruumi maht506 l
Haagise vedamineJah (1500 kg)
V2LEi
Kasutamine ja garantii
Sõiduki garantii2 aastat / piiramatu läbisõit
Aku garantii8 aastat / 160 000 km
Tehnilised andmed kontrollitud 12. aug 2026 · allikad: tootja ja WLTP

Selle auto koht kataloogis

Võrdlus 141 Eestis müüdava elektriautoga

Sõiduulatus
542km
lühempikem

Pikem sõiduulatus kui 52% kataloogi autodest

Kataloogi mediaan: 530 km

DC laadimine
100kW
aeglasemkiirem

Laeb aeglasemalt kui 71% kataloogi autodest

Kataloogi mediaan: 145 kW

Hind
€51 956
odavamkallim

Kallim kui 63% kataloogi autodest

Kataloogi mediaan: €47 590

Energiakulu
12,5kWh/100 km
väiksemsuurem

Kataloogi madalaim

Kataloogi mediaan: 16 kWh/100 km

Registreerimised Eestis 2026. aastal

esimese 7 kuu andmed
20
registreeritud
8.
koht 105 registreeritud mudeli seas
57%
Mercedes-Benz elektriautodest
Mercedes-Benz kokku: 35
Mercedes-Benz CLASedaan
alates€51 956
Vali versioonerinevus baasversioonist

Alternatiivid, mida tasub kaaluda

Sarnase keretüübi ja hinnaga mudelid, millel on vähemalt üks selge eelis.

BYD Seal

BYD Seal

alates€47 990

  • €3 966 odavam
  • 4 aastat pikem garantii
  • 130 kW rohkem võimsust
Peugeot e-408

Peugeot e-408

alates€48 700

  • 6 aastat pikem garantii
  • €3 256 odavam
  • V2L-väljund

Kui palju laadimine maksab

Arvutus põhineb WLTP energiakulul 12,5 kWh/100 km.

Läbisõit aastas, km
Elektri hind
€/kWh

Näidishinnad - sisesta oma hind.

Hinnanguline laadimiskulu
€23kuus
€281 aastas
1875 kWh aastas

Tegelik energiakulu sõltub aastaajast, kiirusest ja sõidustiilist. WLTP on võrdlusalus, mitte lubadus.

Korduma kippuvad küsimused

Kui pikk on Mercedes-Benz CLA sõiduulatus?
WLTP sõiduulatus on 542–792 km. WLTP näitab eelkõige autode suhtelist erinevust, mitte tegelikku sõiduulatust. Talvel ja suurel kiirusel on tegelik sõiduulatus väiksem.
Kui palju Mercedes-Benz CLA Eestis maksab?
Soovituslik jaehind algab 51 956 €. Täpse hinna saad edasimüüjalt.
Kui kiiresti Mercedes-Benz CLA laeb?
Alalisvoolu kiirlaadimise tippvõimsus on 320 kW ja vahelduvvoolu pardalaadija võimsus kuni 11 kW.
Kas Mercedes-Benz CLA-l on soojuspump?
Jah, soojuspump on kõigil Mercedes-Benz CLA versioonidel.
Kas Mercedes-Benz CLA-ga saab haagist vedada?
Jah, kõigi Mercedes-Benz CLA versioonidega tohib haagist vedada, kuid piirmäär sõltub versioonist: 1500–1800 kg.

Vaata veel