2026. aasta esimese 8 kuuga registreeriti Eestis 13 153 uut sõiduautot. Neist 972 olid elektriautod ehk 7,4% kõigist uutest sõiduautodest. Andmed pärinevad Transpordiameti liiklusregistrist.
Kogu uute sõiduautode turg 2026. aastal. Hübriidide hulka kuuluvad nii kerg- kui täishübriidid, mida liiklusregister eraldi ei erista; bensiini alla käivad ka bensiini-gaasi autod.
| Jõuallikas | Registreerimisi | Osakaal | |
|---|---|---|---|
| Hübriid | 7483 | 56,9% | |
| Bensiin | 2107 | 16,0% | |
| Diisel | 1469 | 11,2% | |
| Pistikhübriid | 1122 | 8,5% | |
| Elektriauto | 972 | 7,4% |
Elektriautode osakaal kõigist sel kuul registreeritud uutest sõiduautodest.
| Kuu | Registreerimisi | Osakaal | |
|---|---|---|---|
| jaan | 76 | 5,6% | |
| veebr | 66 | 5,8% | |
| märts | 119 | 6,7% | |
| apr | 115 | 6,0% | |
| mai | 98 | 5,2% | |
| juuni | 147 | 7,5% | |
| juuli | 177 | 10,9% | |
| aug | 174 | 11,7% |
2026. aasta esimese 8 kuuga registreeriti Eestis 972 uut elektriautot — 71% rohkem kui 2025. aasta samal perioodil, mil neid oli 567. Kogu uute sõiduautode turg kasvas 59%. Elektriautode osakaal oli 7,4%, aasta varem 6,8%.
| Kuu | 2026 | 2025 | Muutus | |
|---|---|---|---|---|
| jaan | 76 | 58 | +31,0% | |
| veebr | 66 | 59 | +11,9% | |
| märts | 119 | 82 | +45,1% | |
| apr | 115 | 72 | +59,7% | |
| mai | 98 | 60 | +63,3% | |
| juuni | 147 | 90 | +63,3% | |
| juuli | 177 | 100 | +77,0% | |
| aug | 174 | 46 | +278,3% |
Uued elektriautod mudelite kaupa. Liiklusregister kirjutab varustustaseme mudelinime sisse, seega on versioonid (näiteks Enyaq 60, 85 ja RS) koondatud ühe mudeli alla.
| Mudel | Registreerimisi | Osakaal | |
|---|---|---|---|
| 1Toyota bZ4X | 94 | 9,7% | |
| 2Toyota bZ4X Touring | 53 | 5,5% | |
| 3Škoda Enyaq | 46 | 4,7% | |
| 4Tesla Model Y | 39 | 4,0% | |
| 5Škoda Elroq | 38 | 3,9% | |
| 6BYD Sealion 7 | 37 | 3,8% | |
| 7Toyota C-HR+ | 32 | 3,3% | |
| 8Subaru e-Outback | 27 | 2,8% | |
| 9MG S5 EV | 24 | 2,5% | |
| 10Mazda 6e | 22 | 2,3% | |
| 11Mercedes-Benz CLA | 21 | 2,2% | |
| 12Lynk & Co 02 | 20 | 2,1% | |
| 13Kia EV3 | 17 | 1,7% | |
| 14Porsche Macan | 17 | 1,7% | |
| 15Renault 5 E-Tech | 15 | 1,5% | |
| 16BMW iX3 | 14 | 1,4% | |
| 17BMW iX | 13 | 1,3% | |
| 18Hyundai Ioniq 5 | 13 | 1,3% | |
| 19Lexus RZ | 13 | 1,3% | |
| 20Porsche Cayenne Electric | 13 | 1,3% | |
| 21Subaru Solterra | 13 | 1,3% | |
| 22BMW iX1 | 12 | 1,2% | |
| 23BYD Seal | 12 | 1,2% | |
| 24Ford Capri | 12 | 1,2% | |
| 25Porsche Taycan | 12 | 1,2% | |
| Veel 85 mudelit | 343 |
Kataloogi elektriautod on järjestatud selle järgi, kui palju WLTP-sõiduulatust nad 1000 euro hinna kohta pakuvad.
| Mudel | km / 1000 € | Hind / kmHind | |
|---|---|---|---|
| 1Tesla Model 3Long Range RWD | 16,3 | €45 970750 km | |
| 2MG 4 EV Urban54 kWh Comfort | 14,5 | €28 690416 km | |
| 3Nissan Leaf75 kWh Engage | 14,1 | €43 990622 km | |
| 4Volkswagen ID.3Neo 79 kWh | 14,1 | €44 531627 km | |
| 5Opel Frontera ElectricElectric 113 Long Range | 14,0 | €28 500400 km | |
| 6Cupra RavalEndurance | 14,0 | €31 660444 km | |
| 7Hyundai Ioniq 684 kWh RWD | 14,0 | €48 699680 km | |
| 8Citroen ë-C3 AircrossExtended Range 54 kWh | 13,8 | €28 990400 km | |
| 9Mercedes-Benz CLA250+ | 13,6 | €58 156792 km | |
| 10Mitsubishi Eclipse Cross EVLaunch Edition | 13,6 | €45 990626 km |
Need on kataloogi andmed - tootjate ja maaletoojate tehnilised näitajad, mitte liiklusregistri statistika.
Graafik näitab kataloogi mudelite hinda ja WLTP-sõiduulatust. Esile on tõstetud ning nimega märgitud kümme mudelit, mis pakuvad 1000 euro kohta kõige rohkem sõiduulatust. Iga katkendjoon tähistab sama WLTP-sõiduulatust 1000 euro kohta. Joonest kõrgemal paiknev mudel pakub hinna kohta rohkem sõiduulatust. Liiguta kursorit üle graafiku või puuduta seda, et vaadata mudeli andmeid.
Mitu uut elektriautot iga tootja 2026. aastal registreeriti ja kui suure osa see kõigist uutest elektriautodest moodustab. Tootjad, kelle mudeleid kataloogis ei ole, ei ole lingitud.
Järjestatud selle järgi, kui suur osa maakonna enda uutest autodest oli elektriline, mitte registreerimiste arvu järgi. Harjumaal ostetakse kõike kõige rohkem, nii et pelgad arvud näitavad peamiselt seda, kus inimesed elavad.
| Maakond | Elektrilisi | Kõik uued | Elektri osakaal | |
|---|---|---|---|---|
| Jõgevamaa | 11 | 100 | 11,0% | |
| Raplamaa | 14 | 156 | 9,0% | |
| Tartumaa | 90 | 1029 | 8,7% | |
| Lääne-Virumaa | 24 | 276 | 8,7% | |
| Saaremaa | 16 | 185 | 8,6% | |
| Valgamaa | 9 | 106 | 8,5% | |
| Järvamaa | 8 | 110 | 7,3% | |
| Harjumaa | 703 | 9766 | 7,2% | |
| Ida-Virumaa | 27 | 395 | 6,8% | |
| Pärnumaa | 25 | 370 | 6,8% | |
| Võrumaa | 10 | 149 | 6,7% | |
| Viljandimaa | 14 | 284 | 4,9% | |
| Hiiumaa* | 5 | 28 | 17,9% | |
| Läänemaa* | 8 | 81 | 9,9% | |
| Põlvamaa* | 6 | 82 | 7,3% | |
| Määramata* | 2 | 36 | 5,6% |
* Perioodil registreeriti alla 100 uue auto - osakaal on näidatud, kuid valim on järjestamiseks liiga väike. Maakond on auto omaniku või vastutava kasutaja oma.
Ettevõtted registreerisid 62% uutest elektriautodest ja 69% kõigist uutest sõiduautodest.
Arvestatud on liiklusregistris esmakordselt registreeritud uusi sõiduautosid (kategooriad M1 ja M1G). Kaubikud, veokid, bussid, haagised ja mootorrattad on välja jäetud. Elektriautoks loetakse ainult täiselektrilisi autosid - pistikhübriidid on eraldi.
Allikas: Transpordiamet, litsents CC BY-SA 4.0. Käesoleval lehel esitatud koondnäitajad on Transpordiameti avaandmete töödeldud versioon ja on saadaval sama litsentsi alusel.
Andmed uuendatud 5. sept 2026.